Taneční kurzy pro mládež

DSC_4460

Kurz společenského tance pro POKROČILÉ  2024 – MLÁDEŽ

určeno pro druhé ročníky středních škol

Termín zahájení:     08.01.2024

Místo konání:     Dům kultury města Orlové

Termín konání:     vždy v pondělí v 18:00 

Vyučují:    taneční mistři Kateřina a Jaroslav Jaglarzovi

 

Základní kurz společenského tance pro mládež je určen všem, kteří chtějí zvládnout základní taneční dovednosti. Tradičně je určen převážně pro druhé ročníky středních škol a nejlépe pro celé třídní kolektivy, ale ze zkušeností let minulých se rádi vrací i starší studenti, kteří již taneční absolvovali, nebo taneční v druhém ročníku nestihli.  V kurzu nás čeká celkem 10 tanečních lekcí, jedna prodloužená a jedna závěrečná lekce.

Každá z lekcí trvá tři vyučovací hodiny, během kterých se naučíme standardní tance jako Waltz, Tango, Valčík, Foxtrot a také latinskoamerické tance jako Cha-cha, Jive, Salsa. Součástí výuky jsou i další tance populární, lidové i tzv. zapomenuté: Slowrock, Funkyrock, Rockn´roll, Polka, Letkiss, Mazurka a jiné…

Samozřejmě se kurzisté během jednotlivých lekcí seznámí také s etiketou a lekcemi společenského chování.

Kurz probíhá v příjemných prostorách zrekonstruovaného Domu kultury města Orlové na estrádním sále, který je dostatečně velký, aby si kurzisté skvěle zatančili a dobře se pobavili. Zvláště pak na „Prodloužené“ lekci. Ta je slavnostní, určená pro rodiče kurzistů, kteří mají v povinné části příležitost ukázat, vše co se naučili za prvních 5 lekcí. A nebývá toho málo. Následuje volná zábava s živou hudbou, kde se všichni, včetně rodičů, dosyta vytančí a pobaví.

Ale to nejkrásnější a nejlepší nás čeká po 10 lekci. A to je “ Závěrečná“. Slavnostní atmosféra, krásné šaty a elegantní obleky, změní Vaše děti k nepoznání. Kurzisté v povinné části zatančí až 20 různých tanců, které jsme se během lekcí naučili. A opět následuje volná zábava s živou hudbou.

Určitě to stojí za to, absolvovat základní kurz tanečních  pro mládež. Taneční dovednosti a krásné vzpomínky Vám vydrží už navždy. A pro všechny ty, které tanec chytne za srdce, máme od ledna připravené kurzy pro pokročilé.

Těšíme se na Vás