Taneční pro mládež ORLOVÁ

 KURZ SPOLEČENSKÉHO TANCE PRO MLÁDEŽ – ZAČÁTEČNÍCI – ORLOVÁ

určeno pro druhé ročníky středních škol

Termín zahájení:    9. ZÁŘÍ 2019

Místo konání:         Dům kultury města Orlové

Termín konání:      vždy v pondělí v 18:00 – 20:30 hod

Vyučují:           taneční mistři Kateřina a Jaroslav Jaglarzovi


Základní kurz společenského tance pro mládež je určen všem, kteří chtějí zvládnout základní taneční dovednosti. Tradičně je určen převážně pro druhé ročníky středních škol a nejlépe pro celé třídní kolektivy, ale ze zkušeností let minulých se rádi vrací i starší studenti, kteří již taneční absolvovali, nebo taneční v druhém ročníku nestihli. V kurzu nás čeká celkem 10 tanečních lekcí, jedna prodloužená a jedna závěrečná lekce.

 

Každá z lekcí trvá tři vyučovací hodiny, během kterých se naučíme standardní tance jako Waltz, Tango, Valčík, Foxtrot a také latinskoamerické tance jako Cha-cha, Jive, Salsa. Součástí výuky jsou i další tance populární, lidové i tzv. zapomenuté: Slowrock, Funkyrock, Rockn´roll, Polka, Letkiss, Mazurka a jiné…

 

Samozřejmě se kurzisté během jednotlivých lekcí seznámí také s etiketou a lekcemi společenského chování. 

 

Kurz probíhá v příjemných prostorách zrekonstruovaného Domu kultury města Orlové na estrádním sále, který je dostatečně velký, aby si kurzisté skvěle zatančili a dobře se pobavili. Zvláště pak na „Prodloužené“ lekci. Ta je slavnostní, určená pro rodiče kurzistů, kteří mají v povinné části příležitost ukázat, vše co se naučili za prvních 5 lekcí. A nebývá toho málo. Následuje volná zábava s živou hudbou, kde se všichni, včetně rodičů, dosyta vytančí a pobaví.

 

Ale to nejkrásnější a nejlepší nás čeká po 10 lekci. A to je “ Závěrečná“. Slavnostní atmosféra, krásné šaty a elegantní obleky, změní Vaše děti k nepoznání. Kurzisté v povinné části zatančí až 20 různých tanců, které jsme se během lekcí naučili. A opět následuje volná zábava s živou hudbou.

 

Určitě to stojí za to, absolvovat základní kurz tanečních  pro mládež. Taneční dovednosti a krásné vzpomínky Vám vydrží už navždy. A pro všechny ty, které tanec chytne za srdce, máme od ledna připravené kurzy pro pokročilé.

 

Těšíme se na Vás